Siirry sisältöön

CNC-koneistaja

JWD Palvelut Oy Espoo Julkaistu

Hae työpaikkaa → Siirryt alkuperäiseen ilmoitukseen Työmarkkinatorilla

Asiakkaamme etsii joukkojensa vahvistukseksi CNC-koneistajaa Klaukkalaan.

Voit olla joko alan kokenut konkari tai aloitteleva koneistaja, jonka asenne on timanttia. Toivomme hakijoilta tehtävään soveltuvaa metallialan koulutusta ja/tai työkokemusta. Konekanta on pääasiassa CNC-sorveja ja -työstökeskuksia, joten kokemus juuri näiden koneiden parissa on iso plussa. Lisäksi talosta löytyy erilaisia sahoja ja hitsauskoneita.

Kokeneen kaverin odotamme hallitsevan itsenäisen ohjelmoinnin. Koneet toimivat Fanucin ja Heidenhainin ohjauksella. Aloittelevalla koneistajalla kokemuksen puutetta korvaa reipas asenne ja halu oppia uutta. Työkalujen tulee pysyä käsissä ja piirrustusten lukeminen olisi hyvä olla jossakin määrin tuttua. Myös ohjelmoinnin osalta olisi hyvä löytyä valmiudet sisäistää ohjelmoinnin saloja.

Työt alkavat heti sopivan tekijän löydyttyä. Palkka määräytyy kokemuksen mukaan.

Jos kiinnostuksesi heräsi, niin laita hakemusta tulemaan oheisesta linkistä tai lähetä Karolle vapaamuotoinen hakemus osoitteeseen karo.lehto@jwdpalvelut.fi.

Olemme yhteydessä haastatteluun kutsuttaviin henkilöihin.

Jos tämä paikka ei miellyttänyt, laita avoin hakemus ja kerro millaista työtä haluat. Teemme parhaamme, että löydetään sulle just sun näkönen duuni!

JWD Palvelut - Me välitämme

---

JWD Palvelut on vuonna 2018 perustettu henkilöstöpalvelualan talo, jossa pyrimme luomaan ihmisläheisen kokemuksen heti ensitapaamisella. Hae meille ja anna meille mahdollisuus näyttää sinulle, mitä henkilöstöpalvelu voi parhaimmillaan olla!

Ilmoituksen tiedot

Työnantaja
JWD Palvelut Oy
Sijainti
Espoo, Helsinki, Hyvinkää, Järvenpää, Kerava, Nurmijärvi, Tuusula, Vantaa (Klaukkala)
Työaika
Kokoaikainen
Työn jatkuvuus
Toistaiseksi voimassa oleva
Hakuaika päättyy

Hae työpaikkaa → Työnantajan oma hakusivu

Muita työpaikkoja – Espoo

Kaikki työpaikat Espoo →

Mainos