Siirry sisältöön

Keittäjä / Siistijä

Kympin Lapset ry Mäntyharju Julkaistu

Hae työpaikkaa → Siirryt alkuperäiseen ilmoitukseen Työmarkkinatorilla

Keittäjä / Siistijä Kuortinkartanoon

Etsitkö merkityksellistä työtä joustavasti oman elämäntilanteesi mukaan?

Haemme nyt keittäjää / siistijää töihin tarvittaessa kutsuttavaan työsuhteeseen Kuortinkartanoon Pertunmaalle.

Kuortinkartano on luonnon keskellä sijaitseva lämminhenkinen kurssi- ja leirikeskus, jossa järjestetään kursseja, leirejä ja viikonloppuja vakavasti sairastuneiden lasten, nuorten ja heidän perheidensä tueksi. Lisäksi kartano palvelee kokous-, juhla- ja leirikouluryhmiä ympäri vuoden.

Etsimme luotettavaa ja oma-aloitteista tekijää vahvistamaan tiimiämme erityisesti tapahtuma-, kurssi- ja leiriviikonloppujen aikana sekä ruuhkahuippujen ja sijaisuuksien tarpeisiin.

Työtehtäviisi kuuluu

  • ruoan valmistus ja tarjoilujen esillepano
  • keittiön puhtaanapito ja astiahuolto
  • majoitus- ja yleisten tilojen siivous
  • asiakkaiden kohtaaminen ja palvelu
  • osallistuminen kartanon arjen sujuvuudesta huolehtimiseen

Työvuorojen määrä vaihtelee toiminnan tarpeen mukaan. Töitä on erityisesti viikonloppuisin, leirien ja tapahtumien yhteydessä sekä vakituisen henkilöstön poissaolojen aikana.

Toivomme sinulta

  • alan koulutusta tai aikaisempaa kokemusta keittiö-, ravintola- tai siivousalan tehtävistä
  • voimassa olevaa hygieniapassia
  • reipasta ja vastuullista työotetta
  • hyviä vuorovaikutustaitoja
  • joustavuutta työaikojen suhteen
  • kykyä työskennellä sekä itsenäisesti että osana tiimiä

Arvostamme erityisesti positiivista asennetta, oma-aloitteisuutta sekä halua tehdä työtä, joka tuottaa iloa ja hyvinvointia vieraillemme.

Tarjoamme

  • joustavan työn, joka sopii esimerkiksi lisätyötä etsivälle
  • merkityksellisen työympäristön ja arvokkaan työn yhteiskunnallisen tehtävän parissa
  • kattavan perehdytyksen ja mukavan työyhteisön
  • vaihtelevat työpäivät upeassa kartanomiljöössä
  • palkkauksen PAM MaRaVa TES:n mukaisesti

Kiinnostuitko?

Lähetä hakemuksesi (jaana.vekkeli@kympinlapset.fi) ja kerro meille itsestäsi, osaamisestasi ja siitä, millaisiin työvuoroihin olet käytettävissä.

Täytämme tehtävän heti sopivan henkilön löydyttyä.

Lisätietoja: Kuortinkartanon vastaava Jaana Vekkeli puh. 045 788 42520

Tule mukaan tekemään työtä, jossa hyvä ruoka, viihtyisä ympäristö ja lämmin kohtaaminen voivat tehdä vieraan päivästä erityisen.

Ilmoituksen tiedot

Työnantaja
Kympin Lapset ry
Sijainti
Mäntyharju
Työaika
Osa-aikainen
Työn jatkuvuus
Toistaiseksi voimassa oleva
Hakuaika päättyy

Hae työpaikkaa → Työnantajan oma hakusivu

Jaa tämä työpaikka: WhatsApp LinkedIn Facebook Sähköposti

Mitä tässä ammatissa tyypillisesti ansaitaan?

Ammattiryhmän Ravintola- ja suurtaloustyöntekijät mediaanipalkka on 2 845 € kuukaudessa. Kymmenesosa ansaitsee alle 2 304 euron ja kymmenesosa yli 3 778 euron.

Tämä ei ole tämän työpaikan palkka. Luku kuvaa koko ammattiryhmää koko maassa, ja yksittäisen työpaikan palkka voi poiketa siitä paljonkin.

Kokoaikaiset palkansaajat, kokonaisansio sisältää ylityöt ja lisät. Lähde: Tilastokeskus, palkkarakennetilasto 2024.

Tee CV tätä työpaikkaa varten Työkalu on tekeillä

Suunnittelemme työkalua, jolla teet ansioluettelon suoraan tämän ilmoituksen pohjalta – ilman että kopioit mitään toiseen palveluun. Sitä ei ole vielä olemassa.

Lähetämme yhden viestin, kun työkalu on valmis. Emme käytä osoitettasi mihinkään muuhun emmekä luovuta sitä eteenpäin.

Lisää tällaisia? Uudet työpaikat Mäntyharjulla sähköpostiisi

Saat ilmoituksen uusista Mäntyharjun työpaikoista valitsemallasi rytmillä. Tilauksen voi perua milloin tahansa yhdellä klikkauksella.

Kuinka usein haluat ilmoituksia?

Lähetämme sähköpostiisi vahvistuslinkin. Tilaamalla hyväksyt tietosuojaselosteen.

Mainos

Vastaavia työpaikkoja Mäntyharjulla

Kaikki työpaikat Mäntyharjulla →

Työpaikat muualla Etelä-Savossa

Kaikki työpaikat Etelä-Savossa →