Siirry sisältöön

Logistiikan päätoiminen tuntiopettaja

Raision Seudun Koulutuskuntayhtymä Raisio Julkaistu

Hae työpaikkaa → Siirryt alkuperäiseen ilmoitukseen Työmarkkinatorilla

Logistiikan päätoiminen tuntiopettaja 5.1.2027 alkaen tai sopimuksen mukaan

Etsimme logistiikan opetukseen, sisälogistiikan osaamisalalle, päätoimista tuntiopettajaa toistaiseksi voimassa olevaan palvelussuhteeseen. Opettajan tehtäviin kuuluu opiskelijoiden opetus- ja ohjaus monipuolisissa oppimisympäristöissä oppilaitoksen tiloissa ja työelämässä.

Edellytämme valittavalta henkilöltä työkokemusta palvelulogistiikan tehtävistä sekä hyviä työelämäyhteyksiä. Opettaja kehittää muiden opettajien kanssa palvelulogistiikan oppimisympäristöä oppilaitoksessa sekä edistää työelämälähtöistä toimintaa.

Arvostamme osaamista muilta logistiikan osa-alueilta, kuten teollisuudesta tai liiketoiminnan logistiikasta. Arvostamme vahvaa käytännön ammattitaitoa ja hyviä ohjaus- ja vuorovaikutustaitoja. Yhteistyö alan yritysten ja organisaatioiden kanssa on keskeinen osa opettajan työtä ja hyvät työelämäsuhteet edesauttavat tehtävän hoitamista.

Mikäli olet kiinnostunut monipuolisesta ja palkitsevasta tehtävästä ammatillisena opettajana, lähetä meille hakemuksesi ja ansioluettelosi. Ota rohkeasti yhteyttä ja kysy lisää.

Kelpoisuusvaatimukset määräytyvät opetustoimen henkilöstön kelpoisuusvaatimusasetuksen 986/1998 (1150/2017) koskevien säännösten mukaisesti. Tehtävään valitun henkilön on esitettävä lain 504/2002 mukainen rikostaustaote ja terveydentilaa koskeva selvitys ennen virkasuhteen vahvistamista. Tehtävässä noudatetaan kuuden (6) kuukauden koeaikaa. Kelpoisten hakijoiden puuttuessa myös kelpoisuutta vailla oleva henkilö voidaan valita enintään kahden vuoden määräajaksi. Tällöin henkilöllä tulee olla opetustehtävän edellyttämä riittävä koulutus ja vahva käytännön ammattitaito.

\*Raseko on nikotiiniton työpaikka

Ilmoituksen tiedot

Työnantaja
Raision Seudun Koulutuskuntayhtymä
Sijainti
Raisio (RAISIO)
Työaika
Kokoaikainen
Työn jatkuvuus
Toistaiseksi voimassa oleva
Hakuaika päättyy

Hae työpaikkaa → Työnantajan oma hakusivu

Jaa tämä työpaikka: WhatsApp LinkedIn Facebook Sähköposti

Mitä tässä ammatissa tyypillisesti ansaitaan?

Ammattiryhmän Ammatillisen koulutuksen opettajat mediaanipalkka on 4 550 € kuukaudessa. Kymmenesosa ansaitsee alle 3 336 euron ja kymmenesosa yli 5 276 euron.

Tämä ei ole tämän työpaikan palkka. Luku kuvaa koko ammattiryhmää koko maassa, ja yksittäisen työpaikan palkka voi poiketa siitä paljonkin.

Kokoaikaiset palkansaajat, kokonaisansio sisältää ylityöt ja lisät. Lähde: Tilastokeskus, palkkarakennetilasto 2024.

Tee CV tätä työpaikkaa varten Työkalu on tekeillä

Suunnittelemme työkalua, jolla teet ansioluettelon suoraan tämän ilmoituksen pohjalta – ilman että kopioit mitään toiseen palveluun. Sitä ei ole vielä olemassa.

Lähetämme yhden viestin, kun työkalu on valmis. Emme käytä osoitettasi mihinkään muuhun emmekä luovuta sitä eteenpäin.

Lisää tällaisia? Uudet työpaikat Raisiossa sähköpostiisi

Saat ilmoituksen uusista Raision työpaikoista valitsemallasi rytmillä. Tilauksen voi perua milloin tahansa yhdellä klikkauksella.

Kuinka usein haluat ilmoituksia?

Lähetämme sähköpostiisi vahvistuslinkin. Tilaamalla hyväksyt tietosuojaselosteen.

Mainos

Vastaavia työpaikkoja Raisiossa

Kaikki työpaikat Raisiossa →

Työpaikat muualla Varsinais-Suomessa

Kaikki työpaikat Varsinais-Suomessa →